Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer felhasználói kézikönyve

Eltérések listázása külső állományba

'Tervek dokumentálása' modul

Elérés:

Menü:

E L E K T R O Dokumentálás...

Nyomógomb:

'Létesítmények kezelése' modul

Elérés:

Menü:

E L E K T R O Létesítmények kezelése...

Nyomógomb:


A funkció segítségével az eltéréseket tartalmazó tervlapokról az OmegaCAD ELEKTRO rendszerektől független listát tudunk készíteni. A lista formátuma lehet egyszerű, formátum nélküli szöveges, dBASE vagy Html formátumú. A lista fájl elkészítése be kell állítanunk az elkészítendő fájl helyét a számítógépen, a fájl nevét és formátumát.

---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> --->

'A lista fájl helyének kijelölése:' csoportban azt kell beállítanunk, hogy az elkészítendő eltérések lista állomány a számítógépünk mely tároló egységének melyik könyvtárában legyen elhelyezve.

Létesítmény könyvtárban

A kijelölés ebben az állapotában az elkészítendő eltérések lista állomány a rendszerhez beállított eltéréseket tartozó munkaterületnek az aktuális létesítményének könyvtárában lesz elhelyezve. Ilyen beállítás mellett az eltéréseket tartalmazó lista állomány és az eltéréseket ténylegesen, tervlaponkénti grafikus állomány azonos tároló egységen, azonos könyvtárban lesz elhelyezve. Ez a munkaterület az Eltérések kezelésének beállítása helyen kerül beállításra.


Egyedi könyvtárban

Az a beállítási mód igény szerinti, tetszőleges könyvtár beállítását tesz lehetővé. Ha ez a mód van beállítva, akkor a gomb érvényes lesz, melynek segítségével a számítógépünk tetszőleges tároló egysége kijelölhető lesz:

A tallózó ablakban belépéskor mindig azon kiterjesztésű fájlok jelennek csak meg, amelyre a lista készítés formátuma be van állítva.

A listázás könyvtára:

Itt láthatjuk a ténylegesen beállított listázási könyvtár nevét.

'A lista fájl nevének megadása:' csoportban az elkészítendő eltérések lista állomány nevét kell megadnunk.

Létesítmény neve

Ezzel a beállítással a lista fájl neve automatikusan a létesítmény neve lesz. Ha egyedi, közös könyvtárba helyezzük az eltéréseket, akkor minden egyes állomáshoz tartozó eltérés lista állománynak más lesz a neve, és ez meg fog egyezni az állomás OmegaCAD-beli nevével.


Egyedi név

Ha egyedi fájl nevet akarunk megadni az eltérések lista állománynak, akkor ezt az opciót állítsuk be. Ekkor érvényes lesz a:

A listafájl neve:

Szerkesztő ablak, melyben megadhatjuk a kívánt fájl nevet. Csak a fájl nevet adjuk meg! Pont és kiterjesztés nélkül. A kiterjesztést a rendszer automatikusan illeszti a teljes fájlnévhez a lista formátumától függően!

'Az előállított lista formátuma:' csoportban azt tudjuk megadni, hogy az elkészítendő eltérések lista állomány milyen formátumban tartalmazza az adatokat.

Szöveges állomány előállítása. (.TXT)

Az így elkészített eltérés lista egyszerű formátum nélküli szöveg állomány. Megtekintésére a legegyszerűbb program, a windows rendszerek tartozéka, a NotePad.Exe is alkalmas.

A lista értelmezésének könnyítésére, vagy esetleges nyomtatásához az alábbi beállításokat tehetjük meg.

Ezek a beállítási lehetőségek csak akkor érvényesek, ha ez a formátum van kijelölve.

'A listafájl sorainak száma:' A mögötte lévő ablakban megadhatjuk az egy oldalon lévő sorok számát. A beállítást módosíthatjuk az aktuális érték eggyel való növelésével, vagy csökkentésével a szerkesztő ablak mögött fel/le gombokkal. Az értéket 10 és 1024 között lehet állítani..

Lapdobás karakter elhelyezése

A kapcsoló bekapcsolt állapotában a lapok közé a rendszer elhelyezi ezt a karakter. Így nyomtatásnál a beállított sorszámok számától függetlenül minden nyomtatón új lapon fog kezdődni a következő oldal.

Minden mező új lapon kezdődik

A kapcsoló bekapcsolt állapotában a dokumentációban található eltérés bejegyzések listázása mezőnként új lapon fog kezdődni.

dBASE állomány előállítása. (.DBF)

Ez a formátum egyszerű szerkezete révén lehetővé az elkészített eltérés lista importálását más rendszerek felé.

Ennek legegyszerűbb módja, ha a számítógépen van irodai csomag telepítve, akkor az így elkészített állományt az EXEL automatikusan betölti. (Ha más beállítást nem tettek!)

Pontosan az ilyen használat miatt szükséges lehet az ékezetes karakterek konvertálására.

A konvertálására beállítása és a beállítás megváltoztatása az alábbi ablakban lehetséges:

Ezek a beállítási lehetőségek csak akkor érvényesek, ha ez a formátum van kijelölve.

HTML állomány előállítása. (.HTML)

Ez a formátum a telepített internet böngészővel táblázatos formátum tekinthető meg.

A lista fájl tulajdonságait beállító ablak csoportok alatt a 'Az eltéréseket tartalmazó lista fájl elérési útvonallal, és kiterjesztéssel:' csoportban a készítendő lista fájl teljes nevét láthatjuk.

'Lista készítés beállítások:'

A lista előállítási folyamathoz tartozó ablakban olyan paramétereket állíthatunk be, amelyek a folyamat nyomon követhetőségét befolyásolják. A rendszer üzeneteit és jelzéseit célszerű hibanaplóba íratni, amelynek segítségével a folyamat során esetlegesen bekövetkező hibák azonosítása és javítása egyszerűsödik.

'Lista készítés közben üzenetek'

A kapcsoló állításával beállítható, hogy a lista készítése közben a rendszer az éppen végrehajtott műveletről adjon-e tájékoztatást.

'Lista készítés közben hibajelzések'

A kapcsoló állításával beállítható, hogy a lista készítése közben a rendszer az észlelt hibáról adjon-e jelzést képernyőre.

'Hibanapló írása'

A kapcsoló állításával beállítható, hogy a lista készítése közben a rendszer az elvégzett művelet közben észlelt hibákról készítsen-e hibanaplót.

'Új hibanapló kezdése'

A kapcsoló állításával beállítható, hogy a lista készítése közben a rendszer a korábbi hibanaplót folytassa, vagy mindig újat kezdjen. A beállítás akkor érvényes, ha van hibanapló írás.

'Hibanapló fájl neve:'

Ablakrészben beállítható, hogy lista készítés közben a rendszer az elvégzett műveletről, észlelt hibákról készített hibanaplót milyen nevű állományba írja. A napló fájl nevét kiterjesztés nélkül kell megadni. A rendszer a naplófájlt az eltéréseket tartalmazó létesítmény alkönyvtárban hozza létre TXT kiterjesztéssel. A beállítási lehetőség akkor érvényes, ha van hibanapló írás.

'Naplózás hiba összegzés'

Ha a 'Hibanapló írása' bekapcsolt állapotú, akkor ebben a checkbox ablakban beállíthatjuk, hogy a hiba napló végére a rendszer készítsen e listát az előfordult hibák összegzésével. Ha a 'Hiba összegzés' bekapcsolt állapotú, akkor a Naplózás hiba összegzési mód beállítása-ban beállíthatjuk a hiba összegzés egyéb paramétereit is!

A lista file elkészítése

A nyomógomb megnyomásával, a fenti beállításoknak megfelelően, elindul az eltérésekről a lista állomány készítése.

A 'Feldolgozás közben üzenetek' és a 'Feldolgozás közben hibajelzések' opciók a folyamat közben is állíthatók.

A gomb segítségével a folyamat megszakítható!

Az ellenőrző ablak a folyamat során a képernyőn tetszőleges helyre áthelyezhető. Az új pozícióját a következő indításnál megőrzi. (Ha a gombbal lépünk ki.)

A gomb érvényes lesz, ha már van olyan nevű hibalista, amely be van állítva, és a hibanapló írása opció be van kapcsolva. Megnyomásával megtekinthetjük az elkészült hiba naplót.

A gomb érvényes lesz, ha már van olyan hibalista, amely be van állítva. A rendszer az elkészített hibalista a kiterjesztésnek megfelelő kezelőprogramot indítja el a megtekintéshez. Általában a szöveges állományokhoz a NotePad.Exe kerül indításra, a dBASE állományokhoz az ECXEL, a HTML állományokhoz az iEXPLORE, vagy a használt internet böngésző.


Kilépés a beállítások mentésével

Ha ezzel a gombbal úgy lépünk ki az eltérések lista készítés funkcióból, akkor az itt elvégzett beállítások mentésre kerülnek. A következő használatkor ezek lesznek érvényesek


Kilépés a beállítások eldobásával

Gombbal úgy lépünk ki az eltérések lista készítés funkcióból, hogy az itt elvégzett beállítás módosítások nem kerülnek mentésre. Természetesen, ha készítettünk eltérés lista állományt, az a készítéskor érvényes beállításokkal megmarad.

'TXT' formátumú eltéréseket tartalmazó lista minta:

Az eltéréseket tartalmazó lista dBASE formátuma:

Verzió szám:

0x03

Fájl típus:

dBASE III

Header size:

545 bytes

Record size:

428 bytes

Mezők száma:

16

Rekordok száma:

automatikus

Fájl lezárás:

CTRL Z

Az egyes rekordok mezői:

Mezőnév

Formátum

Hossz

Tartalma

LETESIT1

Character

37

Létesítmény név 1. sora

LETESIT2

Character

37

Létesítmény név 2. sora

MEZO

Character

17

Mező alfanumerikus azonosító

MEZONEV1

Character

37

Mező név 1. sora

MEZONEV2

Character

37

Mező név 2. sora

SZERHELY

Character

35

Szereléshely alfanumerikus azonosító

SZERMAGY

Character

33

Szereléshely elnevezése

RAJZSZAM

Character

25

Rajzszám

RAJZKOD

Character

25

Rajzkód

RAJZDATUM

Character

16

Rajz dátum

TORES

Character

4

Az utolsó változás jele

VALTOZAS

Character

73

Az utolsó változás megnevezése

VALTDATUM

Character

16

Az utolsó változás dátuma

LAPSZAM

Character

10

Lapszám/összes lapszám

RAJZFAJTA

Character

23

A terv típus OmegaCAD meghatározása

LEZARO

Character

2

Rekord lezárás

'HTML' formátumú eltéréseket tartalmazó lista minta:


Eltérések kezelése:

Eltérések kezelése az OmegaCAD ELEKTRO rendszereknen

Eltérések kezelése a dokumentáció kezelő rendszerben

Eltérések kezelése a tervezőrendszerben

Eltérések kezelésének beállítása

Eltérés kezelés funkciói a dokumentáció-kezelőrendszerben

Eltérés kezelés funkciói a tervezőrendszerben

Eltérést tartalmazó dokumentumok megjelölése

Eltérések megjelölése a 'Létesítmény kezelő' modulban
Eltérések megjelölése a 'A mező tervlapjai' funkcióban
Eltérések megjelölése a 'Dokumentálás' modulban
Eltérések megjelölése tervtípus kezelő modulokban
Eltérések megjelölése a 'Létesítmény valamennyi tervlapja' funkcióban
Eltérések listázása külső állományba

Korlátozások/megjegyzések:

Egyedi fájlnév megadása során csak a fájl nevet adjuk meg! Pont és kiterjesztés nélkül. A kiterjesztést a rendszer automatikusan illeszti a teljes fájlnévhez a lista formátumától függően!

A hibanapló a munkaterület a Eltérések kezelésének beállítása könyvtár létesítmény alkönyvtárban kerül elhelyezésre!

Kapcsolat/E-mail Omega-Soft Kft.
1992-2022
Minden jog fenntartva. ©
OmegaSoft WEB Site