Az OmegaCAD ENGINEER tervezőrendszer felhasználói kézikönyve

Áramútterv fedőlap tervezés, működési blokkvázlat készítés

"Áramútterv fedőlap tervezés" modul

Elérés:

Menü:

E L E K T R O

Áramút FEDŐlap tervezés

Fedőlap tervezés

Goose üzenet szerkesztése

Szerszámos:

Az IEC 61850 alkalmazásával a berendezések működését megvalósítot áramkörök közül több áramkör is megszünt galvanikus kapcsolatként megépített áramkörként. A korábban huzalozott áramkörök a kommunikációs hálózaton a GOOSE üzenetekkel továbbított adatok átvitelével kerülnek megvalósításra. Ezek grafikus megjelenítését végezhetjük el a Goose üzenetek az OmegaCAD ENGINEER rendszerben funkciócsoport segítségével.

Ezzel a funkcióval megadhatjuk a GOOSE üzenetek objektumait, mint Logical device, Data Attrib, Data, DataSet Object, Goose control block, vagy input elemeket. Majd kijelölhetjük az egyes elemeket arra, hogy a tervlapon megjelenítsük őket. A kijelölésnek megfelelően a rendszer megszerkeszti grafikus képet.

A funkció elindítása után a rendszer pont beviteli módba kerül. Meg kell adnunk a szerkesztendo goose elemek helyét a tervlapon. Megjelenik a kurzor és az üzenet ablakban a következő látható:

Goose elem helyének kijelölése: [ESC=Kilépés!]

A GOOSE üzenetek objektumainak grafikus megjelenítésére két szerkesztési állapot jelölhető ki:

Ebben a szerkesztési állapotban megadhatjuk és módosíthatjuk a GOOSE üzenetek objektumait, mint Logical device, Data Attrib, Data, DataSet Object, Goose control block. Ha Goose control block objektumot jelölünk ki, akkor a hozzá tartozó Data Attrib objektumok kijelölhetők grafikus elhelyezésre. Az Data Attrib objektumokhoz Inputot is megadhatunk. Ilyen esetben a goose publiser elemmel együtt a goose input elem is megszerkesztésre kerül.

---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> --->

Fizikai készülék:

Ha a 'IEC 61850 object' faszerkezetben fizikai készülék, vagy annak valamely része van kijelölve, akkor itt megjelenítésre kerül a fizikai készülék alfanumerikus azonosítója és a készülék funkciója. A fizikai készülék azonosítója, funkcióleírása a Védelmi/irányítástechnikai készülék módosítása... funkcióban változtatható meg.

Logical device:

Ha a 'IEC 61850 object' faszerkezetben a fizikai készülékhez tartozó logikai készülék, vagy annak valamely része van kijelölve, akkor itt megjelenítésre kerül a logikai készülék neve és leírása.

Új logikai készüléket adhatunk meg a kijelölt fizikai készülékhez. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt fizikai készülék.

Az lNode logikai készülékhez rendelés megváltoztatását a Védelmi/irányítástechnikai készülék módosítása... funkcióban lehet végrehajtani!

A kijelölt logikai készülék nevét és elnevezését módosíthatjuk a funkcióval. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt logikai készülék. Nem lehet az LD0 logikai készülék nevét megváltoztatni!

A kijelölt logikai készüléket törölhetjük a funkcóval. Ez itt csak akkor érvényes, ha a logikai készülékhez nincs lNode rendelve. Nem lehet az LD0 logikai készüléket törölni. Ilyen esetben a logikai készülék törléshez a Védelmi/irányítástechnikai készülék módosítása... funkciót kell használni.

lNODE:

Ha a 'IEC 61850 object' faszerkezetben logikai készüléken belül lNODE is ki van jelölve, akkor ebben a csoportban megjelenik az lNODE IEC-61850 szerinti csoportneve, LnInstance értéke és az elnevezése. A logikai készüléken belüli lNODE értéket, logikai készülékhez rendelésüket itt nem lehet módosítani. Ezek a Védelmi/irányítástechnikai készülék módosítása... funkcióban változtathatók meg.

Ha LNODE van kijelölve, akkor az lNODE-hoz tartozó goose control block, a dataset, data és data attributumok kezelhetők.

Goose control block:

Ha a 'IEC 61850 object' faszerkezetben Goose control block van jelölve, akkor itt megjelenítésre kerül a Goose control block neve és leírása. A 'Data Attrib list for Goose Control Block' listában pedig megjelennek a hozzárendelt data attributumok, ha vannak.

Új goose control block adható meg a lNODE-hoz. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt lNODE.

A kijelölt goose control blockhoz a DataSet objektumot lehet hozzárendelni a funkcióval. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt goose control block. A tervlapokon már elhelyezett goose adatok változatlanok maradnak! Módosításukról grafikusan kell gondoskodni a Goose üzenet módosítása funkcióval!

A 'List of DataSets for LD' listában megjelenik a logikai készülékhez tartozó valamennyi dataset objektum. Ha volt már a gooose controlhoz dataset rendelve, akkor az aláfestve jelenik meg a listában.

A kijelölt goose control block nevét és elnevezését módosíthatjuk a funkcióval. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt goose control block. A tervlapokon már elhelyezett goose adatok változatlanok maradnak! Módosításukról grafikusan kell gondoskodni a Goose üzenet módosítása funkcióval!

A kijelölt goose control block törlése lehetséges a funkcóval. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt goose control block. A tervlapokon már elhelyezett goose adatok változatlanok maradnak! Törlésükről grafikusan kell gondoskodni a Goose üzenet törlése funkcióval!

DataSet:

Ha a 'IEC 61850 object' faszerkezetben DataSet van jelölve, akkor itt megjelenítésre kerül a DataSet neve és leírása. A 'Data Attrib list for DataSet' listában pedig megjelennek a hozzárendelt data attributumok, ha vannak.

Új DataSet adható meg a lNODE-hoz. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt lNODE.

A kijelölt DataSethez a Data Attribut objektumot lehet hozzárendelni a funkcióval. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt DataSet objektum. Ha megváltoztatjuk a DataSethez a Data Attribut hozzárendeléseket, és ez a DataSet már goose control blockhoz van rendelve, akkor az már a tervlapon elhelyezett is lehet! A tervlapokon már elhelyezett goose adatok változatlanok maradnak! Módosításukról grafikusan kell gondoskodni a Goose üzenet módosítása funkcióval!

A 'List of Data Attrib for LD' listában megjelenik a logikai készülékhez tartozó valamennyi data attrib objektum. Ha a data attrib már a datasethez volt rendelve, akkor az külön megjelölve jelenik meg a listában. Valamennyi data attrib a DetaSethez lesz rendelve, amelyek a listában érvényesn kijelöltek a funkcióból való kilépéskor.

A data attrib elem a dataset elemhez már korábban hozzárendelt.

A data attrib elem a dataset elemhez már korábban hozzárendelt! De most a hozzárendelés kikapcsolt!

Ha ilyen kijelölés található a listán, akkor a funkcióból a rendben gombbal való kilépéskor megjelenik az alábbi üzenet:

Ha jóváhagyjuk a hozzárendelés megszüntetését, akkor ha ez már korábban a terven is elhelyezett goose grafikus objektumokban is érvénytelen lesz a hozzárendelés! Ekkor módosítani kell a grafikus objektumokat is!

A data attrib elem nincs kijelölve a dataset elemhez való hozzárendelésre.

A data attrib elem a dataset elemhez hozzárendelésre be van kapcsolva.

A data attrib elem a dataset elemhez hozzárendelésre be van kapcsolva. De a hozzendelések száma már meghaladja a megengedettet! A hozzárendelés nem fog megtörténni! [max 32]

A data attribut datasethez hozzárendelést kijelölést elvégezhetjük a kövekező módon a listán kijelölt elemekre. Ha több elemet jelölünk ki, mint amennyit egy datasethez hozzá lehet rendelni, akkor az a kijelölés megkülönböztetet lesz és végül nem lesz hozzárendelve a datasethez.

A adat lista soron végzett dupla egér kattintással, ekkor az adott lista sorhoz tartozó data attribut elemet jelöljük ki megjelenítésre, vagy ha már bekapcsolt volt így szüntethetjük meg a kijelölést.

'Insert'

A data attribut elem kijelölést a billentyűzet 'Insert' gombjának megnyomásával is el tudjuk végezni Ekkor valamennyi kijelölt sorhoz tartozó data attribut elemet kijelöljük megjelenítésre. Kivéve azokat, amelyek még nem voltak elhelyezve a tervlapon.

'Delete'

A data attribut elem kijelölést a billentyűzet 'Delete' gombjának megnyomásával is is vissza tudjuk vonni. Ekkor valamennyi kijelölt sorhoz tartozó data attribut elem kijelölést visszavonunk.

Több data attribut elemet jelölhetünk ki egymásután, ha az egérrel a kijelölendő data attribut sorára való kattintással egy időben nyomva tartjuk a 'Ctrl' billentyű gombot is!

A data attribut elem lista egy tartományát jelölhetjük ki, ha az egérrel a kijelölendő data attribut sorára való kattintással egy időben nyomva tartjuk a 'Shift' billentyű gombot is! Ekkor az előző egér kattintás és a legutolsó egér kattintás közötti elemek lesznek egyszerre kijelölve!

A lista adatsoron a jobb oldali egérgomb felengedésére megjelenő lebegő menű segítségével is végre tudjuk hajtani a kijelöléseket a 'Switch ---> On', vagy a 'Switch ---> Off' funkció választásával.

A kijelölt DataSet nevét és elnevezését módosíthatjuk a funkcióval. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt DataSet objektum. A tervlapokon már elhelyezett goose adatok változatlanok maradnak! Módosításukról grafikusan kell gondoskodni a Goose üzenet módosítása funkcióval!

A kijelölt DataSet törlése lehetséges a funkcóval. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt DataSet objektum, és a DataSet nincs hozzárendelve egy goose control blockhoz sem! Ha DataSet objektumot töröljük, és ez a DataSet már goose control blockhoz van rendelve, akkor az már a tervlapon elhelyezett is lehet! A tervlapokon már elhelyezett goose adatok változatlanok maradnak! Törlésükről grafikusan kell gondoskodni a Goose üzenet törlése funkcióval!

Data:

Ha a 'IEC 61850 object' faszerkezetben Data objektum van jelölve, akkor itt megjelenítésre kerül a Data objektum neve és leírása. A 'Data Attrib list for Data' listában pedig megjelennek a hozzá tartozó data attributumok, ha vannak.

Új Data adható meg a lNODE-hoz. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt lNODE.

A Set lNODE data and data attribute funkció segítségével a kijelölt lNODE-hoz a Data objektumok a hozzájuk rendelt Data Attribute objektumokkal együtt adhatók meg. Az objektumok megadását a kijelölt lNODE-hoz az IEC 61850 szabvány szerint definiált Data és Data Attribute listáról végezhetjük el. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt lNODE.

A kijelölt Data nevét és elnevezését módosíthatjuk a funkcióval. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt Data objektum. A tervlapokon már elhelyezett goose üzenetekben elhelyezett Data nevek változatlanok maradnak! Módosításukról grafikusan kell gondoskodni a Goose üzenet módosítása funkcióval!

A kijelölt Data törlése lehetséges a funkcóval. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt Data objektum. Ha a Data objektumot töröljök, és ez a Data már goose control blockhoz van rendelve, akkor az már a tervlapon elhelyezett is lehet! A tervlapokon már elhelyezett goose adatok változatlanok maradnak! Törlésükről grafikusan kell gondoskodni a Goose üzenet törlése funkcióval!

Data Attrib:

Ha a 'IEC 61850 object' faszerkezetben Data objektum van jelölve, akkor a 'Data Attrib list for Data' listában megjelennek a hozzá tartozó data attributumok, ha vannak. Ekkor lehet a kijelölt Data objektumhoz a Data Attrib objektumokat megadni, módosítani.

Új Data Attrib adható meg a Data objektumhoz. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt Data objektum.

A kijelölt Data Attrib nevét módosíthatjuk a funkcióval. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt Data Attrib objektum. A tervlapokon már elhelyezett goose üzenetekben elhelyezett Data Attrib nevek változatlanok maradnak! Módosításukról grafikusan kell gondoskodni a Goose üzenet módosítása funkcióval!

A kijelölt Data Attrib törlése lehetséges a funkcóval. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt Data Attrib objektum. Ha a Data Attrib objektumot töröljök, és ez a Data Attrib már goose control blockhoz van rendelve, akkor az már a tervlapon elhelyezett is lehet! A tervlapokon már elhelyezett goose adatok változatlanok maradnak! Törlésükről grafikusan kell gondoskodni a Goose üzenet törlése funkcióval!

'Data Attrib list for Goose Control Block'

Az 'Data Attrib list for Goose Control Block' listában kell kijelölni azokat a goose elemeket, amelyeket a tervlapon meg akarunk jeleníteni!

A data attrib goose elem megjelenítésre be van kapcsolva.

A megjelenítésre ki/be kapcsolást elvégezhetjük a kövekező módon a listán kijelölt elemekre. A kijelölés csak akkor lehetséges, ha a goose elem még nem volt megjeleníve.

A adat lista soron végzett dupla egér kattintással, ekkor az adott lista sorhoz tartozó goose elemet jelöljük ki megjelenítésre, vagy ha már bekapcsolt volt így szüntethetjük meg a kijelölést.

'Insert'

A goose elem kijelölést a billentyűzet 'Insert' gombjának megnyomásával is el tudjuk végezni Ekkor valamennyi kijelölt sorhoz tartozó goose elemet kijelöljük megjelenítésre. Kivéve azokat, amelyek még nem voltak elhelyezve a tervlapon.

'Delete'

A goose elem kijelölést a billentyűzet 'Delete' gombjának megnyomásával is is vissza tudjuk vonni. Ekkor valamennyi kijelölt sorhoz tartozó goose elem kijelölést visszavonunk.

Több goose elemet jelölhetünk ki egymásután, ha az egérrel a kijelölendő goose sorára való kattintással egy időben nyomva tartjuk a 'Ctrl' billentyű gombot is!

A goose elem lista egy tartományát jelölhetjük ki, ha az egérrel a kijelölendő goose sorára való kattintással egy időben nyomva tartjuk a 'Shift' billentyű gombot is! Ekkor az előző egér kattintás és a legutolsó egér kattintás közötti elemek lesznek egyszerre kijelölve!

A lista adatsoron a jobb oldali egérgomb felengedésére megjelenő lebegő menű segítségével is végre tudjuk hajtani a kijelöléseket a 'Switch ---> On', vagy a 'Switch ---> Off' funkció választásával.

A data attrib goose elem a terven már megjelenített.

Ezeket a goose elemeket már mégegyszer nem lehet megjelenítésre bekapcsolni. Ezeknek az elemeknek az elhelyezési pozíciója is látható.

A goose publisher szerkesztése közben megjelenő minta rajzolat.

A szerkesztendő goose publisher elemhez Input adható meg. Csak akkor érvényes a gomb, ha van kijelölt data attrib elem a 'Data Attrib list for Goose Control Block' listában, és ez a data attrib elem még nincs elhelyezve a tervlapon!

A kijelölési szabályok és lehetőségek azonosak a data attrib kijelölésére leírtakkal!

A goose publisher szerkesztése közben megjelenő minta rajzolat input elemek megadásával együtt.


Ebben a szerkesztési állapotban a már megadott Goose control block elemekhez Inputot adhatunk meg. Az egyes input elemeket kijelölhetjük grafikus elhelyezésre.

---> ---> ---> ---> ---> ---> --->

Fizikai készülék:

Ha a 'Inputs' faszerkezetben fizikai készülék, vagy annak az LLN0 lNode objektuma van kijelölve, akkor itt megjelenítésre kerül a fizikai készülék alfanumerikus azonosítója és a készülék funkciója. A fizikai készülék azonosítója, funkcióleírása a Védelmi/irányítástechnikai készülék módosítása... funkcióban változtatható meg.

Logical device:

Ha a 'Inputs' faszerkezetben a fizikai készülékhez tartozó logikai készülék, vagy annak az LLN0 lNode objektuma van kijelölve, akkor itt megjelenítésre kerül a logikai készülék neve és leírása.

Működése azonos a funkcióban leírtakkal!

Input:

Ha a 'Inputs' faszerkezetben a fizikai készülékhez tartozó logikai készülék, vagy annak az LLN0 lNode objektuma, vagy az ehhez már megadott inputhoz tartozó publisher készülék van kijelölve, akkor itt megjelenítésre kerül az input data neve, leírása és a hozzátartozó data attrib neve.

Új inputot adhatunk meg a kijelölt fizikai készülékhez. Csak akkor érvényes a gomb, ha a faszerkezetben a fizikai készülékhez tartozó logikai készülék, vagy annak az LLN0 lNode objektuma, vagy az ehhez már megadott inputhoz tartozó publisher készülék van kijelölve.

Az új input megadásához a 'Goose control block' csoportban azok a fizikai készülékek jelennek meg, amelyekhez van goose control block rendelve, és ezekhez a hozzárendelt dataset objektumokon keresztül data attributum is van hozzárendelve. Értelemszerűen önmaga az a logikai készülék nincs rajta, amelyhez az inputot meg szeretnénk adni!

Azok a lehetséges data attributumok, amelyek már meg vannak adva inputként, már újra nem jelölhetők ki. Amelyek a terven már elhelyezettek, azoknak az elhelyezési pozícióik is megjelennek.

Ha az input kezeléshez az publisher fizikai készülék van már kijelölve, akkor az új input megadásához csak az ehhez a publisher keszülékhez tartozó goose elemek jelennek meg.

A kijelölési szabályok és lehetőségek azonosak a data attrib kijelölésére leírtakkal!

A kijelölt input elemet lehet törölni. De csak akkor érvényes a gomb, ha az még nincs elhelyezve a tervlapon.

Ha a 'Inputs' faszerkezetben a fizikai készülékhez tartozó logikai készülék, vagy annak az LLN0 lNode objektuma, vagy az ehhez már megadott inputhoz tartozó publisher készülék van kijelölve, akkor a 'Input Data Attrib list' listában a kijelölési szinthez tartozó input elemek vannak. Azok az input elemek amelyek a tervlapon már elhelyezettek, azok már nem jelölhetők ki újra elhelyezésre. Ezeknek az elhelyezési pozíciója is megjelenik a listában.

'Input Data Attrib list'

Az 'Input Data Attrib list' listában kell kijelölni azokat a goose elemeket, amelyeket a tervlapon meg akarunk jeleníteni! Egy készülék input elemeinek kijelölése után áttérhetünk egy másik készülék input adatainak a kiválasztására is. Egy input adat mindvégig kijelölt marad, amíg az 'Input' megadási állapotban vagyunk. Ha ugyanazt a goose data attrib elemet több készülék inputjaként is megadunk, akkor ezek a data attrib goose elemek körvezeték jelleggel kerülnek megjelenítésre.

A data attrib goose elem megjelenítésre be van kapcsolva.

A megjelenítésre ki/be kapcsolást elvégezhetjük a kövekező módon a listán kijelölt elemekre. A kijelölés csak akkor lehetséges, ha a goose elem még nem volt megjeleníve.

A adat lista soron végzett dupla egér kattintással, ekkor az adott lista sorhoz tartozó goose elemet jelöljük ki megjelenítésre, vagy ha már bekapcsolt volt így szüntethetjük meg a kijelölést.

'Insert'

A goose elem kijelölést a billentyűzet 'Insert' gombjának megnyomásával is el tudjuk végezni Ekkor valamennyi kijelölt sorhoz tartozó goose elemet kijelöljük megjelenítésre. Kivéve azokat, amelyek még nem voltak elhelyezve a tervlapon.

'Delete'

A goose elem kijelölést a billentyűzet 'Delete' gombjának megnyomásával is is vissza tudjuk vonni. Ekkor valamennyi kijelölt sorhoz tartozó goose elem kijelölést visszavonunk.

Több goose elemet jelölhetünk ki egymásután, ha az egérrel a kijelölendő készülék sorára való kattintással egy időben nyomva tartjuk a 'Ctrl' billentyű gombot is!

A goose elem lista egy tartományát jelölhetjük ki, ha az egérrel a kijelölendő készülék sorára való kattintással egy időben nyomva tartjuk a 'Shift' billentyű gombot is! Ekkor az előző egér kattintás és a legutolsó egér kattintás közötti elemek lesznek egyszerre kijelölve!

A lista adatsoron a jobb oldali egérgomb felengedésére megjelenő lebegő menű segítségével is végre tudjuk hajtani a kijelöléseket a 'Switch ---> On', vagy a 'Switch ---> Off' funkció választásával.

A data attrib goose elem a terven már megjelenített.

Ezeket a goose elemeket már mégegyszer nem lehet megjelenítésre bekapcsolni. Ezeknek az elemeknek az elhelyezési pozíciója is látható.

Az input szerkesztése közben megjelenő minta rajzolat.


A gomb megnyomásával kilépnünk a funkcióból. Ha volt goose objektum kijelölve elhelyezésre, akkor az nem hajtódik végre, a kijelölések nem tárolódnak. De a megadott goose objektum adatok ekkor is mentésre kerülnek!

Érvényes, ha van kijelölve elhelyezésre goose objektum. A megadott goose objektum adatok mentésre kerülnek. A rendszer az elhelyezésre kijelölt goose objektumokhoz tartozó ábrát elhelyezi a tervlap kijelölt pontjára, ha az teljes egészében a tervlapra kerül. Ha nem, akkor a goose objektumok helyét újra pozícionálhatjuk a tervlapon. Ilyen esetben új tervlapot is választhatunk.

Nincs objektum kijelölve elhelyezésre!
Amíg még nincs egy goose publisher elem, vagy goose input elem sem kijelölve elhelyezésre, addig az elhelyezés nem lehetséges. A gomb érvénytelen!

Az objektum(ok) elhelyezhetők!
Van goose elem kijelölve elhelyezésre. Az előzetes elhelyezési pozíció szerint a kijelölt goose elemek grafikus képe elfér a tervlapon.

Az objektum(ok) elhelyezhetők!
Újra kell pozícionálni!

Van goose elem kijelölve elhelyezésre. Az előzetes elhelyezési pozíció szerint a kijelölt goose elemek grafikus képének nem minden része van a tervlapon. Új pozíciót kell megadni ahhoz, hogy a megszerkesztett kép teljes egésze a tervlapon legyen! Ilyen esetben a gomb megnyomása utána újra pontbeviteli állapotba kerül a rendszer, és a megfelelő helyre lehet mozgatni a megszerkeszett képet!

Goose elem helyének kijelölése: [ESC=Kilépés!]

Nincs hely a lapkapcsolat felíratok számára!
Újra kell pozícionálni!

Van goose elem kijelölve elhelyezésre. Az előzetes elhelyezési pozíció szerint a kijelölt goose elemek grafikus képének minden része a tervlapon van, de nem marad elegendő hely a goose körvezeték elemek lap kapcsolat felíratok számára, emely később kerülhet elhelyezésre. Új pozíciót kell megadni ahhoz, hogy a megszerkesztett kép teljes egésze a tervlapon legyen úgy, hogy a lapkapcsolat felíratok számára is elegendő hely maradjon! Ilyen esetben a gomb megnyomása utána újra pontbeviteli állapotba kerül a rendszer, és a megfelelő helyre lehet mozgatni a megszerkeszett képet!
A lapkapcsolat számára a rendszer 15mm helyet tart fenn!

Goose elem helyének kijelölése: [ESC=Kilépés!]

Az objektum(ok) képe nem fér el a tervlapon!
Olyan sok goose objektum van kijelölve elhelyezésre, hogy a megszerkesztett képük nem fog elférni egy tervlapon. Az elhelyezés nem javasolt. Csökkentsük a kijelölt elemek számát!

Nincs hely a lapkapcsolat felíratok számára!
Olyan sok goose objektum van kijelölve elhelyezésre, hogy a megszerkesztett képük ugyan elfér a tervlapon, de a későbbi lapkapcsolat felíratoknak nem lesz elegendő hely. Az elhelyezés nem javasolt. Csökkentsük a kijelölt elemek számát!

Túl sok DataAttrib 'körvezeték' van, átfedésbe kerülnek az objektum képpel!
Olyan sok goose objektum van kijelölve elhelyezésre, hogy a megszerkesztett képük ugyan elfér a tervlapon, de a goose data attribb körvezeték megjelenítések már átfedésbe kerülnek a goose publisher, vagy goose input elemekkel. A jelenség függ az elhelyezendő data elemekhez megadott leírások szövegeinek hosszától! Az elhelyezés nem javasolt. Csökkentsük a kijelölt elemek számát!


Lásd:

Goose üzenetek az OmegaCAD ENGINEER rendszerben

Goose üzenet módosítása

Goose üzenet törlése

Goose üzenet lista...


Korlátozások/megjegyzések:

Az IEC 61850 objektumok [Logical device, Data Attrib, Data, DataSet, Goose] nevei maximum 32 karaktert tartalmazhatnak.

Az IEC 61850 objektumok [Logical device, Data Attrib, Data, DataSet, Goose] elnevezései maximum 128 karaktert tartalmazhatnak.

A DataSet objektumhoz maximálisan 32 Data Attrib objektumot lehet hozzárendelni.

Az egyes goose objektum csoportokban nem lehet két azonos nevű elemet megadni! Ha mégis ezt tennénk, akkor a következő hibaüzenetett kapjuk:

A goose objektumok nevének legalább két karaktert kell tartalmazniuk! Ha ettől kevesebbet adunk meg, akkor a következő hibaüzenetett kapjuk:

A szerkesztés közben a rajzi területen megjelenő minta rajz rajzolati színét a Beállítások... Rendszer színek beállítása funkcióban lehet változtani. A minta rajz grafika színét a Módosítás után eltűnő elem színe határozza meg. A minta rajz háttér aláfestést pedig a Módosítással érintett elem színe szín jeleníti meg.

Az OmegaCAD ENGINEER rendszerben az adatbeviteli szerkesztő ablak mellett elhelyezett gomb segítségével a felhasználó sablonba tárolhatjuk, gomb segítségével a sablonból törölhetjük az ablak tartalmát! A gomb segítségével a felhasználói sablonban eltárolt szövegekből választhatunk!

Az OmegaCAD ENGINEER rendszer a goose objektumok neveihez és leírásukhoz rendelhető szövegeket a 'x:\V10.x..\OmegaWin32\UserSettings\Goose.Ini' állományban tárolja.

Kapcsolat/E-mail Omega-Soft Kft.
1992-2022
Minden jog fenntartva. ©
OmegaSoft WEB Site