Tervek automatikus kiértékelése

Felhasználói segédlet

Tervek automatikus kiértékelése


Tervek automatikus kiértékelése

Az áramút terv kiértékelése, elemzése során a rendszer feldolgozásokat végez, melyek visszaíródnak az áramút logikai tervlapokra, másrészt a szerelési és elrendezési tervek automatikus előállításához szükségesek. Továbbá olyan kigyűjtéseket végez, amelyek az áramút tervben való tájékozódást könnyítik meg,
A kiértékelési folyamat több, egymástól jól elkülöníthető részből áll. Ahhoz, hogy az elemzést követően elkészített szerelési tervek összhangban legyenek az áramút terv tartalmával az áramút terven végrehajtott változtatásokat követően minden esetben szükséges az elemzési funkciók valamelyikének vagy mindegyikének a végrehajtása. A kiértékelési folyamat indítható részenként és egyszerre is. A komplett elemzés nagyobb állományok esetén hosszabb, ám a végeredményét tekintve biztosabb megoldás, hiszen ekkor a rendszer az összes funkciót a megfelelő sorrendben hajtja végre.
Az elemzés végén hibanapló készül, melyből akármikor tájékozódhatunk a tervezés során keletkező esetleges hibáinkról, melyek nagy része véletlen is lehet, de a program ezeket könnyedén megtalálja és megmondja pontos helyüket is.

Ha elvégezzük a kábel elemzést, akkor azok a kábel és kábelér sorszámok, amelyeket mi magunk nem adtunk meg a tervezés során, az elemzéskor sorszámot kapnak, és visszaíródnak az áramút lapokra. Ugyanígy, ha elvégezzük a sorkapocs elemzést, akkor azok a sorkapocs sorszámok, amelyeknek mi nem adtunk a tervezés során sorszámot, az elemzéskor sorszámot kapnak és ezek is visszaíródnak az áramút lapokra. Ha az elemzés során hibát találunk, akkor vissza kell térni az áramút tervezéshez. A hibát ki kell javítani a hiba lista alapján, majd újra elemezni kell a terveket.

A parancs hatására az eddig elkészült és kiosztott kábel, kábelér és sorkapocs azonosítók rögzítésre kerülnek. Így ha a későbbiekben szükség lesz a terv módosítására, vagy új alkatrészek elhelyezésére, akkor azok sorszáma külön azonosítót fog kapni az eddig lerögzített alkatrészektől. Vegyük például, ha már egy kész tervbe új sorkapcsokat kell elhelyeznünk, ha az elemzés előtt a Rögzítés funkciót végrehajtottunk, akkor az automatikus terv kiértékelést használva nem fogja a rendszer a régi sorkapcsokat is újraszámozni.

Ha a tervünkben mezők közötti kapcsolatok vannak, akkor ezeknek a kapcsolatoknak az ellenőrzésére, a kapcsolatokat azonosító felíratok elkészítésére, és frissítésére használjuk a funkciót, kijelölve a mező kapcsolattal rendelkező mezőket. Ilyenkor mindig legyen bekapcsolva a Mezők közötti kapcsolatok elemzése és a Áramút mezőkapcsolat feliratok frissítése opció.

A Áramút mezőkapcsolat feliratok frissítése végrehajtása akkor is szükséges, ha a kapcsolódó mezők valamelyikében a Tervpecsét adatok megadása részben megváltoztatjuk a tervszámot. Mert tudjuk, hogy a mezőkapcsolat felíratok egyik azonosító szövege a cél áramúttervlap tervszám felirata. Akkor is indokolt végrehajtani, ha a mezőkapcsolatok valamely végén a csatlakozás azonosítója megváltozik. Lehet ez a sorkapocs sorszáma, kábel sorszám, vagy kábelérszám változás is.


Lásd:

Tervek automatikus kiértékelése

Tartalom:

Általános tudnivalók

Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer testreszabása

Tervtípusok az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszerben

Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer automatikus működését biztosító adatbázis

Az első terv elkészítése


Lásd még:

Az OmegaCAD ELEKTRO kézikönyve


Korlátozások/megjegyzések:

Kapcsolat/E-mail Omega-Soft Kft.
1992-2022
Minden jog fenntartva. ©
OmegaSoft WEB Site