Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer felhasználói kézikönyve

Felhasználói segédlet

Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer


A felhasználói segédletről

A segédlet célja, hogy az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszerről egy átfogó bemutatást adjon, amelynek segítségével könnyebbé próbálja tenni a rendszer elsajátítását. A segédletben ismertetésre kerülnek a főbb menüpontok és azon főbb elemek, melyek segítségével a tervezés elkezdhető. A tanulás képek, magyarázatok segítségével kerül ismertetésre, valamint egy egyszerűbb példán keresztül végigveszi az alap tennivalókat, amelyekkel a tervezés kivitelezhető. A mintaterven keresztül sor kerül majd mezők felvételére, amelyekből kiválasztva egy 20 kV-os leágazást bemutatásra kerül: a szereléshelyek kijelölése, körvezetékek, sorkapcsok, kábelek elhelyezése. A bemutató tervben három áramutas logikai rajzot hozunk létre. Kezdetben felvesszük egy =M01-es jelölésű mezőt, amelyben egy 3 fázisú motor bekötését, és vezérlését rajzoljuk meg, valamint a hozzá kapcsolódó körvezetékeket, különböző alkatrészeket, sorkapcsokat helyezünk el. Eme rajzzal prezentálva a program alapműveleteinek működését. Létrehozunk még egy =J01-es jelölésű 20 kV-os leágazási mezőt, ahol egy áramváltó kört helyezünk majd el, ahol ismertetve lesz a készülékek, védelmek kiválasztása, használata. A bemutató tervben helyet kap még egy =J82-es mező is, melynek segítségével megmutatjuk, miként lehet két mező vezetékei között kapcsolatot teremteni. A mi esetünkben ez a kapcsolat =M01-es mezővel fog létrejönni. Végezetül pedig az áramutas logikai tervekből generálunk szerelési és kábelterveket. Ha az olvasó, bármely lépésnél elakad a terv készítése közben, vagy csak azt szeretné látni, hogy a mintaterve a segédlet gondolatmenete alapján halad-e, bármikor a dokumentum végére lapozhat, ahol megtalálja a már elkészült mintarajzokat. Vagy az 'F1' funkcióbillentyű használatával előhívhatjuk a 'Súgó' menüpontot, ahol bővebb tájékoztatást is találhatunk.

Az első terv elkészítése mindezeken lépésről lépésre végigvezet bennünket.

  • A mintapéldában létrehozott mezők, szerelési helyek, alkatrészek, körvezetékek, stb. nevei félkövér betűkkel vannak kiemelve.
  • Egyes szövegrészek 'idézőjelek' között helyezkednek el, ebben az esetben a rendszerben használt ikonok, menük pontos nevére történő hivatkozásokról beszélhetünk.

  • Tartalom:

    Általános tudnivalók

    Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer testreszabása

    Tervtípusok az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszerben

    Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer automatikus működését biztosító adatbázis

    Komplett készülék létrehozása

    Keret létrehozása

    Áramutas szimbólum létrehozása

    Készülék típus létrehozása

    -Dupla- sorkapocs készítése

    Az első terv elkészítése

    Optikai hálózatok tervezése

    Rekonstrukciós folyamatok dokumentálása


    Video ismertető: Az OmegaCAD ELEKTRO rendszerről általában
    Video ismertető: A rendszer használatba vétele és az első terv elkészítése
    Lásd még:

    Az OmegaCAD ELEKTRO kézikönyve


    Korlátozások/megjegyzések:

    Kapcsolat/E-mail Omega-Soft Kft.
    1992-2022
    Minden jog fenntartva. ©
    OmegaSoft WEB Site