Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer felhasználói kézikönyve

Körvezeték elhelyezése

'Áramútterv logikai tervezés' modul

Elérés:

Menü:

E L E K T R O Áramút LOGIKAI tervezés

Áramút tervezés

Megadások Körvezeték elhelyezése

Szerszámos:

A parancs körvezeték rajzolására, meglévő rajzolat hosszabbítására szolgál. A körvezeték megadás parancs kiadását követően megjelenik a 'Körvezeték választás:' párbeszédpanel, ahol ki kell választanunk annak a körvezetéknek a nevét, amelyet a rajzon elhelyezünk. Ha a listán nincs megfelelő név, akkor a nyomógombra kattintva a körvezeték név szerkesztő ablakba jutunk, ahol a név lista szerkesztését elvégezhetjük és a megfelelő új körvezetéket felvehetjük a listára. (Lásd: Körvezeték lista karbantartása...)

--->

Ha a körvezetékek csoportba vannak szervezve, akkor a Körvezetékcsoportok: listában kijelölhetünk egy konkrét csoportot, amellyel szűkíthetjük a Körvezeték: listában megjelenő körvezetékek számát.
Lásd: Körvezetékcsoportok kezelése...

A körvezeték név választása után a körvezeték rajzolatot kell elhelyezni a tervlapon, a következő rendszerüzenetet kapjuk:

A körvezeték kezdőpontja: [ESC=Kilépés!]

Amennyiben új körvezetéket szeretnénk definiálni, kezdőpontként a rajzterület egy üres pontját kell megadnunk, majd a körvezeték végpontjának megadásával a szerkesztést befejezzük. A végpont kijelölését a vezetékrajzolás folyamatában végezzük. Eközben a kurzort mozgatva láthatjuk a vezetékszakaszt eltérő színnel rajzolva. A körvezeték a kezdőpont középpontú koordináta-rendszer vízszintes tengelyén rajzolódik, hosszát pedig a kurzornak a tengelyhez tartozó vetülete adja.

A szerkesztendő körvezeték lehet a tervlapon vízszintes, vagy függőleges irányú. A szerkesztési irányt megváltoztathajuk a körvezeték végpontjainak megadása közben a jobb oldali egérgomb megnyomása, majd felengedésére megjelenő lebegő menű segítségével. A lebegő menűben az az irány van megjelölve, amely irány szerinti körvezetés szerkesztés lehetséges. Igény esetén lehetőség van mind a két irány egyidejű bekapcsolására is.

A körvezeték végpontja: [ESC=Kilépés!]

Két azonos névvel rendelkező körvezeték rajzolatot egyesíthetünk, ha a végpontot nem üres területen adjuk meg, hanem másik körvezetéken jelöljük ki.

Meglévő körvezeték meghosszabbítása estén a kezdőpontot a meglévő körvezeték egy pontján kell felvenni és a megadott új végpont lesz az új körvezeték hosszat meghatározó pont.

A körvezeték szerkesztés befejezéseként a körvezeték név feliratot kell elhelyezni, a rendszerüzenet:

A körvezetéknév helyének kijelölése: [ESC=Kilépés!]

Ekkor a körvezeték fölött megjelenő téglalapot a megfelelő helyre mozgatva a név elhelyezhető. A név elhelyezést megszakíthatjuk, ha a név felirat már korábban megadásra került.

Az +S1 helyen megszerkesztett +220V DC körvezeték rajzolata.

A körvezeték rajzolat normál vagy kiemelt vastag vonal lehet a rajzon, a vonalvastagság a Réteg beállítások [R] funkcióban beállítható a 'Körvezeték kiemelt vonal' réteg megjelenésének ki/be kapcsolásával. A körvezeték bormál és kiemelt rajzolatához tartozó vonal jelleg a Grafikai megjelenés... funkcióban állítható.


Lásd:

Körvezetékek

Körvezeték lista karbantartása...

Körvezeték módosítása

Körvezeték név elhelyezés/törlés

Körvezeték keresése...


Lásd még:

Felhasználói segédlet: Első terv készítése


Korlátozások/megjegyzések:

Amennyiben két különböző azonosítóval rendelkező körvezetéket próbálunk összekapcsolni a rendszer 'A körvezeték szabad pontra, vagy meglévő körvezetékre illeszthető!' hibajelzést adva megakadályozza a műveletet.

Eltérő szereléshelyeken áthaladó körvezetéket a rendszer a szereléshelyek határán automatikusan kettévágja, így a körvezetéket a vezetéktől eltérően nem kezeli kábelérként.

Azt a kábel-eret, amely egy körvezetéki feszültséget visz egy más szereléshelyre, a vezetékkapcsolatnál leírtak szerint vezetékkapcsolat és kábel szerkesztéssel kell megadnunk a szerelési helyek azonos körvezetékeit összekapcsolva.

A körvezeték lista ellenőrzésre kerül, olyan szempontból, hogy a lista megjelenítési sorrendjéből nem hiányzik-e elem, vagy valamely megjelenítési sorban nincs-e két elem. Ha a lista ilyen szempontból hibás, akkor az alábbi hibajelzés jelenik meg!

De a javítás itt nem automatikus. A javítás elvégzéséhez végre kell hajtani a Tervek automatikus kiértékelése Ellenőrzés funkciót!

Kapcsolat/E-mail Omega-Soft Kft.
1992-2022
Minden jog fenntartva. ©
OmegaSoft WEB Site